Пред феновете си зала „Васил Левски“ тази вечер волейболистите на Хебър успяха да преборят Миньор – Перник с 3:0 гейма, (25:11) – (25:15) – (25:18).

Момчетата на Атанас Петров се справиха с лекота с отбора, който е в дъното на таблицата за Суперлигата, а преди да поемат към Пазарджик волейболистите на гостите трябваше да преодолеят и друг трус.

Месец преди края на редовния сезон в Суперлигата тимът на Миньор бе напуснат от старши-треньора и трима от титулярните състезатели. Съставът вече няма да бъде воден от досегашния наставник Петьо Драгиев, а в редиците на перничани вече не са волейболистите Пламен Драгиев, Камен Каменов и Георги Левенов, съобщи BGvolleyball.com.

До ситуацията се е стигнало след домакинската загуба на Миньор от Дунав (Русе) с 1:3 гейма, в мач от седемнадесетия кръг на Суперлигата. Отборът на Перник ще доизиграе първенството в елита под ръководството на Мирослав Илиев, който водеше състава в предишни години, а през настоящия сезон помагаше като разпределител, както и от помощник-треньора Милен Кирилов.
В момента Миньор се намира на последното дванадесето място в шампионата с две победи, седемнадесет загуби и 6 точки.
Поради лоши метереологични условия, днешното гостуване на Хебър срещу Сливнишки герой (Сливница) не се състоя, съобщиха от ръководството на ФК Хебър. Всички мачове от 18-ти кръг в Трета Югозападна лига бяха отложени и пазарджиклии ще се завърнат у дома, където ще продължат своята подготовка.