Служители на сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОД МВР – Пазарджик, колегите им от районните управления на Пещера, Пазарджик и Септември, служители на сектор „Пътна полиция“ и на дирекция „Жандармерия“ участваха в проведената днес спецакция по конвенционалната престъпност . Действията бяха осъществени под надзора на Окръжна прокуратура – Пазарджик.
На проведени работни срещи с кметовете на селата Капитан Димитриево и Радилово главният секретар на МВР гл. комисар Ивайло Иванов и главният прокурор Иван Гешев подчертаха основната цел на операцията – да бъдат защитени хората и те да се почувстват по-спокойни и уверени в институциите.
В рамките на полицейските действия, на различни адреси са намерени и иззети наркотични вещества, оръжие, безакцизни стоки, по съответните случаи ще бъдат образувани досъдебни производства.
Аналогични операции днес се провеждат на територията на 24 населени места в страната“, уточни главният прокурор Иван Гешев. До момента за срок от 24 часа са задържани 14 лица на територията на Белово, Ветрен, Пазарджик и селата Капитан Димитриево, Габровица, Мененкьово, Мало Конаре, Динката и Алеко Константиново, коментира главният секретар на МВР гл. комисар Ивайло Иванов.
В хода на полицейските действия са открити и иззети близо 700 антични монети и предмети и три металотърсача, както и 625 грама марихуана, 26 растения с канабис, две незаконни пушки и близо 300 патрона от различен вид и калибър. При проверки в жилища и автомобили са иззети саморъчно направени цигари и тютюн без бандерол, както и 130 литра безакцизен алкохол.
Сред задържаните е и криминално проявен рецидивист, за който е установено,че е автор на две противозаконни отнемания на леки автомобили и кражба на сумата от 1060 лева от търговски обект в гр. Пещера. По случая са работили съвместно полицейски служители от районните управление в гр. Пазарджик и гр. Пещера. Той е засечен в откраднатия автомобил, марка „Пежо“ – с концентрация на алкохол и под въздействието на наркотични вещества.
До момента екипите на „Пътна полиция“ и „Охранителна полиция“ съвместно със служители от Дирекция „Жандармерия“ са извършили проверки на 675 моторни превозни средства и 734 лица. За констатираните нарушения са съставени 107 акта и 121 фиша.
Няма коментари!
Все още няма коментари.