Валентин ГЕОРГИЕВ, треньор

На  провелото се  Държавно първенство по модерен петобой в гр.Шумен  за юноши  и девойки под 13 г. и под 15 г. СК „Шампион“  – Пазарджик спечели  пълен  комплект  медали  в индивидуалното класиране  и три  отборни купи.

Държавен шампион  стана  Томас  Григоров с първо плуване 1.06 и второ бягане 2.37, Георги Илиев остана на 7-мо място, Михаил Чакъров е 13-ти и Димитър Сотиров 18 – ти от 45 участника, което ни класира на 3-то място отборно и спечелихме бронзовата купа  от 10 отбора.

При момичетата  на същата възраст Теодора Ракова завоюва сребърен медал, Маргарита Стоименова  бронзов  медал, Катрин Радивчева остана 4-та, а Симона Керезова е на  8-място.

С този  си резултат момичетата ни станаха отборно държавни  шампионки за 2020 г. и заслужено вдигнаха златната купа. На по- горната възраст под 15г. момичетата нямаха късмет, Виктория Пенева за 1 точка =1сек. в бягането изпусна бронзовият медал и остана 4-та, Мария Лазарова  се класира на 7-мо място, Теодора Маринова е 10- а, Теодора Ракова остана на 12-о място, Катрин Радивчева 21-во място и  Ивон Ханджийска 26-то място от 33 участнички.

Тези класирания на атлетките ни им отредиха трето място и бронзова купа отборно за първия  ни отбор и 6-то място за втория  ни отбор.

Момчетата ни от тази възраст регистрираха следните резултати Александър Тодоров е на  10-то място, Васил Топалов –  18-то място и Стилян Христов 21-во , което ги  класира отборно на 5-то място от 10 отбора.

Следващите изпитания пред  атлетите  ни  е  Мемориал „Христо Чочев“, гр.Пазарджик – Европейска купа и Държавно първенство със което състезание  ще  завършим спортно състезателния сезон по модерен петобой.