Окончателно ЦИК посочи кои 240 депутати ще заемат място в парламента, като обяви окончателния състав на 45-ото Народно събрание, давайки заключителната си пресконференция след проведения вот преди седмица.

Общо 14 кандидати се отказаха от място в парламента – 9 от ДПС, трима от ГЕРБ-СДС, включително лидерът на партията ГЕРБ Бойко Борисов, и двама от „Има такъв народ“. Техните места се заемат от следващите в листите.

Други 24-ма избрани в два района посочиха откъде ще реализират мандата си. Такъв избор направиха и партийните лидери Слави Трифонов, Мустафа Карадайъ, Христо Иванов, Корнелия Нинова, Николай Хаджигенов и Мая Манолова.

В „Държавен вестник“ се публикува днешното решение на ЦИК за избраните 240 народни представители в следващия парламент. Комисията изпълни в срок обработката на данните, а председателят Александър Андреев не скри, че изборите са били трудни, но успешно проведени.

ЦИК ще анализира целият изборен процес, в т.ч. трудностите и ще внесе в НС доклад с предложения за промени в Изборното законодателство, каза председателят Андреев.

А що се отнася до последното разместване в имената на депутатите, включително и днес, ЦИК удовлетвори три желания на вече посочени за народни представители да не положат клетва в пленарната зала.

Това са Димитър Рунков от ГЕРБ-СДС, който се отказва да е депутат от Ямбол. Това направиха и двама от „Има такъв народ“ – партията на Слави Трифонов, които отказаха да встъпят в правомощията си: Юлия Чортленева от Плевенския район и Николай Радулов от 24-ти МИР в София. В нашия избирателе район също настъпиха промени, Станислав Балабанов е заявил, че ще влезе в Народното събрание от Ловешкия избирателен район, а вторият, когото изпращаме в Парламента е Станислав Георгиев, който беше втори в листата преди изборите, а пост фактум беше разменен с Тодор Василев.

Преди това откази да са депутати направиха деветима от ДПС и други двама от ГЕРБ-СДС, включително и Бойко Борисов, за което има подадена жалба във Върховния административен съд.

Така общо 14 избрани отстъпиха място на следващи в листите.

Окончателното разпределение на мандатите в 45-тото НС от шестте политически формации:

ГЕРБ – СДС ще бъдат представени от 75 депутати, партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“  – от 51, „БСП за България“ – от 43, ДПС – 30 депутати, „Демократична България“ – 27, „Изправи се! Мутри вън!“ – от 14 народни представители.

400 сигнали и жалби са подадени в изборния ден, съобщи говорителят на ЦИК Димитър Димитров.

Списък на народните представители, които влизат в новото Народно събрание в резултат на изборите от 4 април:

1-И МИР – БЛАГОЕВГРАД (11 МАНДАТА)

ГЕРБ- СДС

Стефан Апостолов Апостолов

Александър Иванов Мацурев

Георги Запрев Динев

Стоян Костадинов Стоев

„Има такъв народ“

Илко Стоянов Стоянов

Георги Захаринин Попов

БСП за България

Георги Георгиев Михайлов

Богдан Емилов Боцев

ДПС

Халил Реджепов Летифов

Елхан Мехмедов Кълков

Демократична България

Иван Йорданов Димитров

2-И МИР – БУРГАС (14 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Любен Любенов Дилов

Ивелина Веселинова Василева

Деница Пламенова Николова

Димитър Бойчев Петров

„Има такъв народ“

Ивайло Ванев Вълчев

Димитър Стоянов Гърдев

Александър Стайков Марков

БСП за България

Петър Георгиев Кънев

Тодор Байчев Байчев

ДПС

Севим Исмаил Али

Ешереф Кязим Ешереф

Демократична България

Димитър Георгиев Найденов

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Живко Иванов Табаков

Драгомир Георгиев Ошавков

3-И МИР – ВАРНА (15 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Славена Димитрова Точева

Страцимир Илков Павлов

Таня Тодорова Петрова

Павел Алексеев Христов

Владимир Славчев Вълев

„Има такъв народ“

Любомир Антонов Каримански

Бойко Петров Кафеджиев

Ивайло Красимиров Кожухаров

Кирил Сашев Симеонов

БСП за България

Борислав Гуцанов Гуцанов

Филчо Кръстев Филев

ДПС

Ерджан Себайтин Ебатин

Демократична България

Стоян Александров Михалев

Стела Димитрова Николова

Изправи се! Мутри вън!

Татяна Дончева Тотева

4-И МИР – ВЕЛИКО ТЪРНОВО (8 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Костадин Георгиев Ангелов

Димитър Стойков Николов

БСП за България

Явор Руменов Божанков

Весела Николаева Лечева

„Има такъв народ“

Момчил Кунчев Иванов

Христо Михайлов Дочев

ДПС

Мастън Османов Мастънов

Демократична България

Калоян Милков Янков

5-И МИР- ВИДИН (4 МАНДАТА)


ГЕРБ-СД
С

Росица Любенова Кирова

Коалиция “БСП за България”

Филип Стефанов Попов

„Има такъв народ“

Иво Георгиев Атанасов

Демократична България

Любен Иванов Иванов

6-И МИР – ВРАЦА (6 МАНДАТА)


Коалиция “БСП за България”

Анастас Маринов Попдимитров

ДПС

Йордан Кирилов Цонев

ГЕРБ-СДС

Петя Цветанова Аврамова

Красен Георгиев Кръстев

„Има такъв народ“

Иван Василев Хиновски

Изправи се! Мутри вън!

Андрей Христов Вълчев

7-И МИР- ГАБРОВО (4 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Томислав Пейков Дончев

Невена Евстатиева Минева

Има такъв народ“

Деляна Валериева Пешева

БСП за България

Крум Георгиев Дончев

8-И МИР – ДОБРИЧ (6 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Деница Евгениева Сачева

Красимир Христов Николов

БСП за България

Мая Йорданова Димитрова

„Има такъв народ“

Дилян Господинов Господинов

ДПС

Хасан Ахмед Адемов

Демократична България

Албена Симеонова Върбанова

9-И МИР – КЪРДЖАЛИ (5 МАНДАТА)

ГЕРБ-СДС

Цвета Вълчева Караянчева

ДПС

Мукаддес Юсуф Налбант

Байрам Юзкан Байрам

Адлен Шукри Шевкед

Изправи се! Мутри вън!

Максим Колев Генчев

10-И МИР – КЮСТЕНДИЛ (4 МАНДАТА)


БСП за България

Румен Николов Георгиев

ГЕРБ-СДС

Христо Богомилов Терзийски

Михаела Ясенова Крумова

„Има такъв народ“

Антон Йорданов Адамов.

11-И МИР – ЛОВЕЧ (5 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Николай Нанков Нанков

Иван Николов Миховски

„Има такъв народ“

Цветелина Николаева Георгиева

БСП за България

Ирена Тодорова Анастасова

ДПС

Рушен Мехмед Риза

12-И МИР – МОНТАНА (5 МАНДАТА)

ГЕРБ-СДС

Ирена Методиева Димова

Илия Димитров Лазаров

„“Има такъв народ“

Пламен Николаев Абровски

БСП за България

Атанас Петров Костадинов

ДПС

Димитър Иванов Аврамов

13-И МИР – ПАЗАРДЖИК (9 МАНДАТА)

ГЕРБ-СДС

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

Димитър Иванов Гечев

Стефан Неделчев Мирев

„Има такъв народ“

Тодор Василев Василев

Светослав Георгиев Георгиев

БСП за България

Пламен Иванов Милев

Петя Николаева Цанкова

ДПС

Юмер Мустафа Хамза

Сергей Манушов Кичиков

14-И МИР – ПЕРНИК (4 МАНДАТА)

ГЕРБ-СДС

Кирил Миланов Ананиев

Десислава Христова Ахладова – Атанасова

„Има такъв народ“

Галя Маринова Бърдарска

БСП за България

Стоян Михайлов Мирчев

15-И МИР – ПЛЕВЕН (9 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Григор Ангелов Горчев

Александър Богданов Николов

Пламен Тачев Петров

„Има такъв народ“

Радостин Петев Василев

Александър Атанасов Александров

Юлия Георгиева Чортленева

БСП за България

Румен Василев Гечев

Илиян Славейков Йончев

ДПС

Велислава Иванова Кръстева

16-И МИР ПЛОВДИВ – ГРАД (11 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Иван Борисов Тотев

Вежди Летиф Рашидов

Радомир Петров Чолаков

„Има такъв народ“

Тошко Йорданов Хаджитодоров

Антоанета Андонова Стефанова

Теодора Маргаритова Пенева

БСП за България

Иво Ангелов Христов

Иван Богомилов Петков

Демократична България

Манол Костадинов Пейков

Ивайло Пеев Старибратов

Изправи се! Мутри вън!

Мария Василева Капон

17-И МИР ПЛОВДИВ – ОБЛАСТ (11 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Дани Стефанова Каназирева

Младен Николов Шишков

Данка Евстатиева Зидарова – Люртова

„Има такъв народ“

Танер Кадир Тюркоглу

Лъчезар Иванов Бакърджиев

БСП за България

Манол Трифонов Генов

Веска Маринова Ненчева

Енко Георгиев Найденов

ДПС

Рамадан Байрам Аталай

Демократична България

Велизар Матеев Шаламанов

Изправи се! Мутри вън!

Румен Маринов Йончев

18-И МИР – РАЗГРАД (4 МАНДАТА)


ДПС

Ахмед Реджебов Ахмедов

Денис Юнал Татар

ГЕРБ-СДС

Десислава Вълчева Атанасова

„Има такъв народ“

Драгомир Стефанов Петров

19-И МИР – РУСЕ (8 МАНДАТА)

ГЕРБ-СДС

Красен Кирилов Кралев

Пламен Дулчев Нунев

„Има такъв народ“

Светлин Костов Стоянов

Васил Йорданов Георгиев

БСП за България

Крум Зарков

Георги Стоилов

ДПС

Бюрхан Илиязов Абазов

Демократична България

Митко Христов Кунчев

20-И МИР – СИЛИСТРА (4 МАНДАТА)

ГЕРБ-СДС

Тодор Стаматов Тодоров

„Има такъв народ“

Петър Христов Димитров

БСП за България

Вяра Емилова Йорданова

ДПС

Джевдет Ибрям Чакъров

21-И МИР – СЛИВЕН (6 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Десислава Жекова Танева

Мария Щерева Белова

„Има такъв народ“

Владимир Стоянов Русев

БСП за България

Атанас Зафиров Зафиров

ДПС

Хатидже Мехмедова Георгиева

Демократична България

Димитър Петров Сяров

22-И МИР – СМОЛЯН (4 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Даниела Анастасова Дариткова-Проданова

Има такъв народ

Александър Николов Вълчев

БСП за България

Александър Тихомиров Симов

ДПС

Хайри Реджебов Садъков

23-И МИР – СОФИЯ (16 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Румен Димитров Христов

Александър Руменов Ненков

Димитър Борисов Главчев

Милена Цветанова Дамянова

„Има такъв народ“

Андрей Иванов Чорбанов

Ива Митева Йорданова-Рупчева

Андрей Николаев Михайлов

БСП за България

Христо Танчев Проданов

Благовест Кирилов Кирилов

Демократична България

Атанас Петров Атанасов

Антоанета Димитрова Цонева

Петър Ясенов Маринов

Надежда Георгиева Йорданова

Георги Йорданов Ганев

Иван Георгиев Велов

Изправи се! Мутри вън!

Мая Божидарова Манолова – Найденова

24-И МИР – СОФИЯ (12 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Росен Димитров Желязков

Тома Любомиров Биков

Евгения Бисерова Алексиева

„Има такъв народ“

Мика Михайлова Зайкова

Николай Стефанов Радулов

БСП за България

Георги Страхилов Свиленски

Борис Цветков Цветков

Демократична България

Владислав Панчев Панев

Ивaйло Николаев Мирчев

Мартин Димитров Димитров

Цецка Георгиева Бачкова

Изправи се! Мутри вън!

Арман Агоп Бабикян

25-И МИР – СОФИЯ (14 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Даниел Павлов Митов

Анна Василева Александрова

Лъчезар Богомилов Иванов

Христо Георгиев Гаджев

Има такъв народ

Филип Маринов Станев

Пламен Иванов Данаилов

Пламен Николаев Николов

БСП за България

Корнелия Петрова Нинова

Иван Йорданов Димитров-Гранитски

Демократична България

Христо Любомиров Иванов

Борислав Димитров Сандов

Бонка Сергеева Василева

Изправи се! Мутри вън!

Николай Димитров Хаджигенов

Валентина Василева Василева – Филаделфевс

26-И МИР – СОФИЯ – ОБЛАСТ (8 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Младен Найденов Маринов

Валентин Мирчов Милушев

Николина Панайотова Ангелкова

Има такъв народ

Виктория Димитрова Василева

Георги Станчев Георгиев

БСП за България

Иван Ивайлов Ченчев

Демократична България

Александър Димитров Симидчиев

ДПС

Цветан Иванов Енчев

27-И МИР – СТАРА ЗАГОРА (11 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

Маноил Минчев Манев

Илиана Петкова Жекова

“Има такъв народ”

Станислав Тодоров Трифонов

Тихомир Гочев Тенев

Живка Михалева Железова

БСП за България

Георги Янчев Гьоков

Драгомир Велков Стойнев

ДПС

Тунджай Рамадан Йозтюрк

Демократична България

Атанас Владиславов Славов

“Изправи се! Мутри вън!”

Светослав Бончев Колев

28-И МИР – ТЪРГОВИЩЕ (4 МАНДАТА)


БСП за България

Кольо Йорданов Милев

ДПС

Джейхан Хасанов Ибрямов

Имрен Исметова Мехмедова

ГЕРБ-СДС

Теменужка Петрова Петкова

29-И МИР – ХАСКОВО (8 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Георги Тенев Станков

Делян Александров Добрев

Сашо Тодоров Савов

БСП за България

Велизар Пенков Енчев

“Има такъв народ”

Силви Кирилов Петров

ДПС

Сезгин Юсеин Мехмед

Демократична България

Катя Максимова Панева

“Изправи се! Мутри вън!”

Минко Велчев Ангелов

30-И МИР – ШУМЕН (6 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

Илтер Бейзатов Садъков

“Има такъв народ”

Йордан Свеженов Стоянов

БСП за България

Иван Валентинов Иванов

ДПС

Мустафа Сали Карадайъ

Хамид Бари Хамид

31-И МИР – ЯМБОЛ (4 МАНДАТА)


ГЕРБ-СДС

Димитър Руменов Рунков

„Има такъв народ“

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

БСП за България

Кристиан Иванов Вигенин

„Изправи се! Мутри вън“

Станчо Димитров Ставрев