С невероятна игра волейболният тим на Хебър спечели тази вечер, за първи път в историята си, Суперлигата, след като надигра на техен терен отборът на Нефтохимик с 3:1 гейма (25-21), (18-25), (20-25), (14-25).

Това е третата поредна победа по пътя към върха.

Шампион на Суперлигата за последните четири години бе Нефтохимик, а през последните две години Хебър стигаше до полуфинал на шампионата.

На практика тази вечер бе даден отговор на въпроса – кой е по-добрият отбор за тази година?

Националната волейболна Суперлига е най-високото ниво на мъжки волейбол в България, състезание в професионална лига за волейболни клубове, разположени в страната. Първенството се провежда всяка година от създаването си през 1945 г. насам, като името се е променяло през годините.

Националният първенец на България представя страната в европейските клубни турнири по волейбол, a последните два отбора отпадат във Висшата лига (втория ешалон на мъжкото първенство). През сезон 20/21 участват 16 отбора.

Припомняме, че два пъти до момента отборът на Хебър беше собственик на Купата на България – през 2019 г. и 2020 г., а тази година тя премина в ръцете на Нефтохимик.

Волейболистите на Хебър, водени от Александър Попов, победиха два пъти нефтохимиците на наш терен в зала „Васил Левски“ с 3:1 и 3:0 гейма и поведоха с 2:0 победи във финалната серия, в която се играе до три успеха.

Победата на Хебър тази вечер при гостуването в Бургас доведе до спечелване на плейофа и триумф с титлата, а първенството в елита вече има нов шампион.

Кратката история на младия „Хебър“

През сезон 2016/2017 е участник във Висшата лига на България и печели редовния сезон, както и промоция за Суперлигата при мъжете, като надвива „Доростол“ Силистра в 2 от 3 мача и си осигурява място в най-горната лига. През сезон 2017/2018 взема участие в Суперлигата като завършва на 6-о място с 13 победи и 9 загуби. В четвъртфиналните плейофи ВК Хебър играе срещу ВК ЦСКА, но печели само 1 от 3 мача и не продължава напред. Сезон 2018/2019 се счита за най-успешния сезон за ВК Хебър. Отборът взима участие в Балканската купа, на която е домакин, и завършва на 2-ро място, печелейки сребърните медали.

В периода от 11 до 13 януари 2019 г. „тигрите“ са домакини на Купата на България. След победи в първите 2 дни на турнира срещу ВК Марек и ВК Левски, ВК Хебър си осигурява място на финала срещу шампионите от „Нефтохимик“. На 13 януари 2019 година ВК Хебър печели първата си купа, надвивайки ВК Нефтохимик във финалния мач с 3:2 и става носител на трофея. Отборът печели редовния сезон с 18 победи, 4 загуби и 50 точки. Във финалните плейофи „Хебър“ отново се изправя срещу „Нефтохимик“, но губи с 3-0 и остава вицешампион за сезон 2018/2019.

През сезон 2019/2020 отборът се подсилва с имена като Георги Братоев и Тодор Алексиев, като запазва и голяма част от състава, с който завършва предния сезон. На 11 октомври 2019 ВК Хебър печели Суперкупата на България в мач срещу ВК Нефтохимик 2010 след победа с 3:0. За играч на мача е обявен Тодор Алексиев.

В периода от 17 до 19 януари 2020 г. в Бургас се провежда турнирът за Купата на България, който „тигрите“ за втора поредна година печелят след победи срещу ВК Левски (3:0) в четвъртфинала, ВК Монтана (3:1) в полуфинала и ВК Нефтохимик (3:0) във финала.

До 18 февруари тази година пазарджишкият тим беше воден от старшия си треньор Атанас Петров и се раздели с него след 5 години съвместна работа. От клуба споделят, че решението за промяна е взаимно и в резултат на изчерпване между двете страни.

От няколко седмици наставник на тима е Александър Попов, който се справя изключително успешно с работата си.

Още подробности от днес

Почетен плакет от домакините получи първият съдия Игнат Митев, за който това бе последен мач като рефер. Спортно-техническият директор на Хебър Стоян Самунев, който е рожденик днес, пък  получи своеобразен подарък за празника, спечелвайки седма титла в кариерата си.