Антония ПАЛАШЕВА
Този уикенд, 10.07-11.07.2021г., се състоя Държавно първенство по триатлон – стандартна дисциплина в гр. Пловдив, Гребна база, организирано от Българска Асоциация по Триатлон @triathlon.bg. Ето го и резултата:
Борислав Палашев за първи път се състезаваше на олимпийската дистанция, а именно 1500м плуване, 40км колоездене и 10км бягане. Той заслужено грабна титлата двукратен Републикански шампион при Мъже за 2021г. Никол Колишева също затвърди своята позиция и тя грабна златото при девойки, старша възраст, както и двукратна Републиканска шампионка. Красимир Георгиев последва примера на по-големите си съотборници и с упоритост и желание също се окичи със злато, затвърждавайки титлата двукратен Републикански шампион при децаата. Габриела Теодосиева пребори изключително голямата конкуренция и се качи на първата стълбичка, ставайки държавна шампионка при деца. Най-малката ни медалистка е Ивелина Колишева, която зае второто място в групата на Бенджамините.
В топ 10 успяха да се класират Александър Тодоров при юноши, старша възраст; Авиела Мерк при деца; Христо Коев при Бенджамин. Изключително достойно и атрактивно състезание направиха Криятиян Колев, Кристин Мерк, Леонора Прокопова, Дейвид Мерк и Дарина Василева.
Отборно СК “Палашев” се класира на втора позиция при жени и на трето място при мъже.
Поздравления към състезатели, треньори и родители!