С жребий в Централната избирателна комисия бяха определени номерата на бюлетините с които ще се явят на предстоящите избори кандидатите за президезидент и вицепрезидент, а отделен жребий определи и номерацията на партиите и коалициите в общата бюлетина за парламентарния вот, който ще се проведе на същата дата.

Можете да гледате как се случи това – ТУК

Действащият президент Румен Радев и неговият кандидат за вицепрезидент Илияна Йотова ще се явят под номер 6 за вота.

Основните му конкуренти проф. Анастас Герджиков и Лозан Панов, също издигнати от инициативни комитети, ще се явят съответно под номер 15 и номер 19.

Първи в бюлетината ще бъде вечният протестиращ Йоло Денев. Той също се явява като независим кандидат.

От партиите и коалииците за парламентарните избори водещите формации ще се явят така: ГЕРБ-СДС е с №32, „Продължаваме промяната“ е с №25, а БСП е с №33.

Ето и всички номера в бюлетината за президент и вицепрезидент:

1. Йоло Денев и Марио Филев – независими

2. Николай Малинов и Светлана Косева – „Русофили за възраждане на отечеството“

3. Росен Миленов и Иван Иванов – независими

4. Валери Симеонов и Цветан Манчев – „Патриотичен фронт“

5. Костадин Костадинов и Елена Гунчева – „Възраждане“

6. Румен Радев и Илияна Йотова – независими

7. Горан Благоев и Ивелина Георгиева – Национално обединение на десницата (НОД)

8. Благой Петревски и Савина Хаджийска – „Български съюз за директна демокрация“

9. Марина Малчева и Савина Луканова – независими

10. Александър Томов и Лъчезар Аврамов – Българска социалдемокрация – Евролевица

11. Волен Сидеров и Магдалена Ташева – „Атака“

12. Боян Станков-Расате и Елена Ваташка – независими

13. Жельо Желев и Калин Колев – „Общество за нова България“

14. Светослав Витков и Веселин Белоконски – „Глас Народен“

15. Анастас Герджиков и Невяна Митева – независими

16. Луна Йорданова и Иглена Илиева – независими

17. Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова – ДПС

18. Цвета Кирилова и Георги Тутанов – независими

19. Лозан Панов и Мария Касимова – независими

20. Мария Колева и Ганчо Попов – „Правото“

21. Милен Михов и Мария Цветкова – ВМРО

22. Георги Георгиев и Стоян Цветков – БНО

23. Веселин Марешки – Полина Цанкова – ВОЛЯ.

Кандидати за народни представители:

24 – „Има такъв народ“

25 – „Продължаваме промяната“

26 – ПП „Мир“

27 – „Благоденствие, обединение, градивност“

28 – „Български национален съюз“

29 – „Пряка демокрация“

30 – „Демократична България“

31 – „Изправи се БГ! Ние идваме!“

32 – ГЕРБ-СДС

33 – „БСП за България“

34 – „Българска прогресивна линия“

35 – „Партия на зелените“

36 – „Бригада“