Хебър е отново в „А” група! Зелените надвиха Септември (Симитли) с 2:1. Срещата се състоя на стадион “Арена Симитли”, попаденията на нашите бяха отбелязани от Тото Чаворски и Китан Василев.
ФК Хебър се завърна в efbet Лига след 21 години, отборът на Николай Митов успя да се наложи като гост на Септември в последния кръг на Втора лига и си гарантира директна промоция за футболния ни елит, след като финишира втори в класирането. За последно “зелените” се подвизаваха в елита ни през сезона 2000/2001.
Тимът от Пазарджик започна силно и натисна своя съперник още в първите минути, като успя да вкара два гола до почивката. Тодор Чаворски откри в 20-ата минута, а Китан Василев удвои малко преди края на първата част (38’). Наджиб Шибу върна едно попадение за Септември през второто полувреме (68′), но то се оказа недостатъчно. Така Септември отпада и догодина ще играе в Югозападната Трета лига.