петък, май 15, 2026
НачалоОбщиниВелинградВелинград: Полицаи претърсваха за пиратки, откриха ловни трофеи и боеприпаси

Велинград: Полицаи претърсваха за пиратки, откриха ловни трофеи и боеприпаси

Незаконно притежавани боеприпаси и ловни трофеи са иззели велинградски полицаи от търговски обект и частен дом. Вчера екипи на полицейското управление във Велинград получили сигнал за продажба на пиротехнически изделия на малолетно лице. Нарушението било извършено в търговски обект стопанисван от 60-годишен мъж от курорта.

На място е изпратен автопатрул и младши-полицейски инспектор,  отговарящ за контрола над общоопасните средства. По време на проверката екипите установили, че мъжът съхранявал в обекта без надлежно разрешение 5 малокалибрени патрона и 1325 грама пиротехнически изделия.

Последвало претърсване и в жилището му, където органите на реда открили още 38 малокалибрени боеприпаса и 5 различни ловни трофея без документи за произход. Търговецът е задържан за срок от 24 часа, а спрямо него е образувано досъдебно производство.

 

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

Оставете коментар

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете името си

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

Най-популярни

Скоро коментирани