събота, май 16, 2026
НачалоОбщиниПещераФестивал “Пъстроцветна Пещера” се завръща на Лазаровден, подгответе дворовете си за конкурса

Фестивал “Пъстроцветна Пещера” се завръща на Лазаровден, подгответе дворовете си за конкурса

Фестивалът “Пъстроцветна Пещера”, който се организира от “Биовет” АД ще се проведе за четвърти пореден път на Лазаровден, 12 април 2025 г. Седмица преди най-големия християнски празник Великден, отново ще се съберем на пл. “България” за да се насладим на концерта с изпълненията на школите по изкуствата в Пещера, а и за да станем свидетели на награждаването на най-добрите в конкурса на “Биовет” АД за “Най-добре зацветен двор”.

27цветница тетереков

Припомняме, че право на участие в него имат всички жители на Пещера, Радилово и Капитан Димитриево. Ще започнем събирането на снимки от вашите дворове на 26 март. Пролетта е в разгара си и имате шанс да покажете най-доброто от вашите цветни кътове, снимайте и изпратете на konkurs2024@abv.bg.

 

Очаквайте за втори път в рамките на празника и дефиле на костюми от рециклируеми материали. Дрехите ще бъдат изработени от учениците от всички училища в Пещера, а наградата им ще бъдат дръвчета, храсти и цветя, които “Биовет” АД ще подари за училищните им дворове. 

За малките сръчковци сме подготвили и изненада, те ще могат да подредят икебана от пролетни цветя на центъра на Пещера. Всяко училище ще излъчи свой отбор, който ще набере цветя от градината, за да сътвори най-красивата икебана.

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

Оставете коментар

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете името си

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

Най-популярни

Скоро коментирани