Волейболният тим на Хебър се изправи днес срещу новака в Суперлигата – Дунав (Русе). Двубоят се игра пред публиката в спорта зала „Васил Левски“ в Пазарджик, а заради студеното време не малко хора предпочетоха да наблюдават двубоя от домовете си. Припомняме, че всички мачове на Хебър се излъчват директно на фен-страницата им в интернет. Гостите се оказаха доста амбициозни и не се дадоха лесно на пазарджишките „тигри“.

В момента Дунав са на дъното на таблицата и нямат спечелени победи на чужд терен.

Първият гейм завърши в наша полза при резултат 25:19. Вторият отиде при гостите, които се възползваха от малки грешки на нашите волейболисти и го спечелиха с 21:25. В третия нашите отново поведоха този път доста по-убедително и спечелиха с 25:18, а четвъртият приключи с резултат 25:23  и „тигрите“ записаха седма поредна победа.

В предишния кръг “тигрите” се наложиха над амбициозния състав на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0.

Стартовият състав на Хебър включваше Брадли Гантър, Александър Ляфтов, Стойко Ненчев, Симеонов, Рагин, Станев и Каракашев. За пореден път за публиката се грижеше и талисманът на отбора тигърчето Хебър.