Изложба от детски рисунки на тема „Рицарят в мен“ бе открита днес в ОУ“Проф. Иван Батаклиев“, в Пазарджик, от директора на училището Даниела Кемчева и представители на командерията към Ордена на рицарите тамплиери от Йерусалим.
Инициативата за провеждането на конкурса, който освен рисунка включва и написването на есе по същата тема, се организира за поредна година от тамплиерската командерия „Св.Св. Константин и Елена“ в областния град и е първи кръг от националния конкурс към Велик Приорат България.
Над двадесет деца се включиха със свои произведения, а най-добрите от тях получиха благодарствени грамоти и право на участие в областния кръг на конкурса. Те са възпитаници на преподавателката Таня Каменска. През месец май, в навечерието на празника на града ще бъде открита и изложбата от всички училища включили се в изявата.
Десет от най-добрите рисунки ще бъдат изпратени в София и ще представят областта ни в националната изложба в зала „Сердика“. Първите трима автори на отличени рисунки там, ще получат годишна стипендия, която се присъжда от Велик Приорат България за даровити деца.
Присъстващите на откриването на изложбата ученици се снимаха и с рицаря Валентин Маринов, който специално заради тях бе с бялата мантия на кръстоносците. Особен интерес момчетата проявиха и към меча, който е реплика на някогашното снаряжение на тамплиерите.















