Асен Василев, сенсей

На 03.06. 2017г. в град Габрово, в сп. зала “ОРЛОВЕЦ” се проведе Национална индивидуална купа по Шотокан карате до. В състезанието взеха участие над 300 състезатели от 20 клуба. СК ”Тонус-спорт” взе участие с 20 състезатели и спечели 21 медала, от тях  7 златни, 8 сребърни и 6 бронзови. Треньор и състезатели поставиха нов рекорд за клуба си, а именно броят на медалите да е по-голям от броя на състезателите,  които участват в дадено състезание. Купата  по Шотокан в Габрово е  достатъчно престижно състезание. То е национално първенство от втори ранг, след националното такова. Друг собствен рекорд, който подобриха от СК”Тонус-спорт” е броя на състезателите, спечелили в едно състезание по 3 и 2 медала. С 3 медала са 2-ма състезатели, а с два- 5 състезатели.

Това показва за пореден път висококачествената  подготовка, която получават в клуба. Това ги прави универсални в знанията и уменията си, като каратеки. Всичко, което се случи в това състезание не е ново за ръководството на клуба. Само ще припомним в потвърждение на казаното по-горе, че  в близките 8 месеца на 2016 и 2017 г. Имаме също класирани състезатели с  по 2 медала от световни и европейски първенства. Успехите на клуба, според сенсей Асен Василев не са плод само на неговите знания и  умения като треньор с опит   от 1981 г. до сега, като такъв. В клубът има здрава спойка между родители, трениращи и треньор, което е в основата на успехите. Зад всичко това стои много труд, постоянство и желание да се овладее карате-до Шотокан не само като спорт, но и като бойно изкуство, което се случва с хора трениращи няколко години в правилната посока. Това означава максимално правилно заучаване на техниките с хиляди повторения и изпълнение указанията на треньора без възражения, и с максимално желание.

Ето и призьорите от състезанието в Габрово:

С три медала са:

Във възрастова група Кадети/14-15г./

-Кръстьо Барабаров- в дисциплините ката-златен медал, Асай рю ката-златен медал, в

Кумите-бронзов.

При 8-9 годишните

-Ивелина Донова-в кумите –златен медал,в ката-сребърен и в Асай рю ката-бронзов.

С два медала са:

-Виктор Минеков—в ката-златен медал и в кумите –златен медал.

-Асен Присадов-в кумите-златен медал, в ката-сребърен

-Мартин Илиев—в  ката-сребърен, в кумите- бронзов

При 10-11 годишните

-Йордан Георгиев-в ката-златен медал, , в кумите-бронзов.

При мини кадети

-Радост Гогова-в ката-сребърен и в кумите-сребърен.

При 6-7 годишните

-Виктор Топчийски-в кумите –бронзов медал

-Никол Николова-в ката-сребърен медал

-Алекс Николов-в ката-сребро

-Сами Дали- в дисциплина кумите завоюва също сребърен медал.

При девойките/ 16-17 г./

-Палмина Петкова – в ката – бронзов медал

Искам да отдам нужното уважение и на всички състезатели от клуба, които не спечелиха медали, но бяха близо до тях и заслужено заемат място в челната шестица на класирането. Това са;

в дисциплина Асай рю ката

4-то място за- Радост Гогова, Илиан Вътев и Виктор Минеков

5-то място за- Сами Дали, Никол Николова, и Мартин Илиев

6-то място за-Анелия Цветкова, Палмина Петкова и Йордан Георгиев.

В дисциплина ката Шотокан

4-то място за Виктор Криловски и Виктор Топчийски

5-то място за Георги Василев

6-то място за Христиан Спасов и Иван Тодоров

В дисциплина кумите

5-то място за Георги Василев, Илиан Вътев, Алекс Николов, Никол Николова, Христиан Спасов и Виктор Криловски.

Използвам възможността да поздравя ръководството на другия пазарджишки клуб “Спартак” участвал в това състезание със 17 каратеки и спечелили 3 златни и 5 бронзови медала, като им пожелавам още по-големи успехи в следващите състезания.

Летният период за нас се очаква да бъде тежък. Отново с двуразови тренировки тъй като започваме подготовка с 7-8 състезатели за участие през есента на световно първенство в град Егер-Унгария.