Нови двадесет дръвчета насадиха днес в парк „Стадиона“ в Пазарджик доброволци от Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт, детска градина „Валентина Терешкова“ и граждани, последвали инициативата на коафьорката Ваня Иванова – „Сърце в зелено“. Това е петата поред акция, която има за цел да направи парка още по-красив, а също така и да ангажира вниманието на хората върху екопроблемите на съвремието ни.
Преди седмица на пресконференция в клуба на БТА, Ваня Иванова представи своите съмишленици и идеята за новите дръвчета да се грижат и самите посетители на парк „Стадиона“. Ваня Иванова благодари ва участниците, както и на Община Пазарджик за подкрепата на инициативата ѝ. 20 кедрови дръвчета донесоха и засадиха учениците от Националната гимназия по горско стопанство – Велинград.
Дръвчетата са от вида „Японска вишна“ и радват сърцата на пазарджиклии напролет, когато се отрупват с красиви цветове. Дръвчето е символ на живота и красотата, а посланието на Ваня е да не забравяме, колко крехки същества сме и как трябва да ценим всеки миг заедно с близките и приятелите.
Видео от днешното събитие – ТУК
За пети път: Ваня Иванова кани да посадим дръвче в парк „Стадиона“














