събота, май 16, 2026
НачалоКРИМИМъж инсценира грабеж в Пещера, разкриха го

Мъж инсценира грабеж в Пещера, разкриха го

Мъж инсценирал грабеж е разобличен от служители на РУ-Пещера. Вчера на телефона за спешни повиквания-112 в РУ-Пещера бил получен сигнал от 36-годишен пазарджиклия. Той се представил за служител на фирма занимаваща се разнос на хляб и хлебни изделия. Според думите му, докато разтоварвал хляб пред търговски обект със служебния микробус бил нападнат от непознат мъж и ограбен.

По първоначални данни липсвала чантичката му с близо 7000 лева. Периметърът около местопроизшествието незабавно бил отцепен, на мястото пристигнал екип от криминалисти, разследващ полицай и експерт. Не след дълго обаче служителите установили противоречия в показанията на потърпевшия и накрая се оказало, че става дума за инсценировка.

Станало ясно, че изчезналите пари са в същност около 3000 лева и са оборотни пари на фирмата, в която работи. Средствата са присвоени и похарчени от самия служител, който решил да оправдае липсата им с инсценирания грабеж.

По случая се води досъдебно производство.

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

Оставете коментар

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете името си

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

Най-популярни

Скоро коментирани