петък, май 15, 2026
НачалоКРИМИЗадържаха дилър на наркотици в Дебръщица, бракониер в Септември

Задържаха дилър на наркотици в Дебръщица, бракониер в Септември

             Пресцентър ОДМВР-Пазарджик

Дилър на наркотици е задържан при акция на служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР-Пазарджик. Действията по разследване са осъществени под надзора на Окръжната прокуратура в областния град. Криминалистите извършили проверка на имот намиращ се в пазарджишкото село Дебръщица.

Било установено, че вътре 37-годишен жител на гр. Пазарджик съхранявал наркотични вещества с цел тяхното последващо разпространение. Открити са 7 вакуумирани плика със суха листна маса, която след направен полеви наркотест се оказала марихуана. Общото количество на намерената дрога е 410 грама.

Открити са още машина за вакуумиране и електронна везна. Мъжът е задържан в ареста за срок от 24 часа. Спрямо него е образувано досъдебно производство под наблюдението на прокурор от Окръжа прокуратура-Пазарджик.

Незаконни дърва в Септември

             Пресцентър ОДМВР-Пазарджик

Полицаи и лесничеи откриха незаконно добити дърва за огрев в частен имот. Съвместна проверка от служители на РУ-Септември и Регионалната дирекция по горите в Пазарджик била осъществена на територията на септемврийското село Семчиново. Така в къщата на 42-годишен жител на селото били открити 6 кубически метра широколистна дървесина за огрев. Тя не била маркирана, а мъжът не разполагал с никакви документи за нейния произход. По случая е образувано досъдебно производство.

 

 

            

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

Оставете коментар

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете името си

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

Най-популярни

Скоро коментирани