петък, май 15, 2026
НачалоОбщиниПещераVII-ми Национален фолклорен събор на народното творчество ще се състои на "Свети...

VII-ми Национален фолклорен събор на народното творчество ще се състои на „Свети Константин“ на 22 и 23 юли

Седми Национален фолклорен събор на народното творчество ще се състои на „Свети Константин“ – гр. Пещера ще се състои на 22-ри и 23-ти юли, съобщиха от Община Пещера.

Целта на Национален фолклорен събор „Св. Константин“, който ще се проведе в летовище „Св. Константин” на 16 км от град Пещера е да популяризира българските традиции и обичаи, представяйки богатството на фолклорното ни изкуство.

Съгласно статута на събора, в него могат да вземат участие танцови и певчески групи за автентичен, стилизиран и обработен фолклор, както и индивидуални изпълнители без възрастови ограничения.

За повече информация и записване: тел.0882030810 Руска Каврошилова, е-mail: sw.konstantin-sabor@abv.bg. 

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

Оставете коментар

Моля въведете вашият коментар!
Моля въведете името си

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

Най-популярни

Скоро коментирани