Ани ГЕОРГИЕВА, треньор

В живописното село Николово край Русе се проведе Държавно първенство по триатлон-основна дистанция. Участие взеха всички клубове от страната, развиващи този толкова тежък и динамичен спорт-Русе, София, Пловдив, Баня, Плевен, Бургас, Пазарджик, Велико Търново. Основната дистанция в триатлона е най-дългата и тежка, но дори седем годишни деца не се огънаха и завършиха състезанието-Томас Григоров преодоля плуване 100 м-колоездене и 5 км бягане. В състезанието спортистите  на СК”Шампион” имаха различни емоции- радост, сълзи, падания, спукани гуми, кризи, без които не минава нито едно истинско състезание.

В изключително оспорваното състезание шампиони в своите възрастови група станаха Велизар Велизаров/16 год/,Цветелина Начева/10 год./ и Маурисио Папазов/10год./, сребърен медал за Юлия Спасова/15год./и бронзови медали за Никол Бечева/13год/ и Михаела Зонова/12год/.

При голямата конкуренция в този старт престижни места заеха и Йордан Гюров-4 място, Александър Дачев-5 място, Христо Георгиев-7 място, Миро Атев-8 място, Цветимира Метанова-5 място, Ангел Мадин-5 място.

Този толкова дълъг състезателен сезон ще завършим със следните участия на наши състезатели: Държавно първенство по плуване за юноши и девойки старша в София-участват Йордан Гюров, Иван Христосков  и Юлия Спасова;

Балканско първенство по триатлон в Хърватска-участват Велизар Велизаров, Иван Христосков, Юлия Спасова, Стефани Дудова, Никол Бечева и Миро Атев;

Най-престижното ни международно участие ще е на Йордан Гюров на Европейско първенство по модерен петобой за 16 год. в Португалия-плуване 200 св. стил и комбинирана дисциплина 3 по 800 бягане с 3 стрелби;

Държавно първенство по триатлон-спринт в Пловдив с участие на Велизар Велизаров, Йордан Гюров в  Европейската купа по триатлон.