Пресцентър ОДМВР-Пазарджик
Криминално проявен млад мъж е установен, като извършител на кражба на смартфон. Вчера в РУ-Велинград е получен сигнал от управата на местна игрална зала, че апаш е задигнал смартфона на 38-годишен клиент на казиното.
В резултат на проведеното разследване органите на реда установили, че автор на посегателството е 24-годишен техен стар познайник.
Мъжът е задържан за срок от 24 часа в ареста на РУ-Велинград. По случая се води досъдебно производство.
Трима с наркотици във Велинград Пазарджик
Трима млади мъже притежаващи наркотици са задържани от пазарджишки и велинградски криминалисти.
Вчера екипи на сектор „Криминална полиция“ при РУ-Пазарджик засекли на улица в пазарджишкото село Мало Конаре 22-годишен мъж. Последвала проверка, при която у него бил открит буркан със суха листна маса от глави и съцветия. След направен полеви наркотест се оказало, че става дума за малко над 7 грама суха марихуана.
Отново вчера в района на парк „Писковец“ служители от сектора извършили проверка на 22-годишен пазарджиклия. Той носел в себе си полиетиленово топче с марихуана. След направено претърсване в жилището му органите на реда открили още два пликчета със суха марихуана, чието тегло е около 3 грама.
Колегите им от група „Криминална полиция“ при РУ-Велинград пък заловили 26-годишен жител на велинградското село Драгиново. Той държал два полиетиленови плика със синтетичен канабинад.
И тримата мъже са задържани в арестите на полицейските управления в Пазарджик и Велинград. Спрямо тях са образувани бързи производства.














